Tyto stránky nejsou od 1.2.2017 aktualizovány! Nový web města Nepomuk naleznete na adrese www.nepomuk.cz.
  • Tisk obsahu stánky

Poutní město Nepomuk - rodiště sv. Jana Nepomuckého

Dnes je 25.08.2024 16:08:09, Svátek má Radim, zítra Luděk

Francie – turnaj Maurepas Yvelanc Cup

Autor: Jiřinec Josef – FK Nepomuk, zveřejněno: 02. 06. 2010 11:11 hod., aktualizováno: 03. 06. 2010 12:15 hod.

O tomto víkendu  23. – 24.5. 2010 se  zúčastnili žáci a ml. dorost turnaje Euro Sportingu ve Francii. Na turnaj jsme byli pozváni za loňské umístění v Itálii. Z  českých týmů jsme byli sami. Po páteční prohlídce památek Paříže a Eifelovky jsme odehráli v sobotu a neděli velmi kvalitně obsazený turnaj.

Turnaje se zúčastnili pozvané kluby: z  České republiky, Francie, Nizozemska, Belgie a Dánska.

Kluci se v tomto turnaji, který byl zastoupen regionálními výběry a silnými týmy zemí, umístili velmi dobře a přivezli si celkově za svůj výkon 4 poháry. Mladší dorost dokonce vyhrál cenu Euro Sportingu UEFA cenu Fair-play. Dorostu chyběla jedna branka v základní skupině k  postupu do semifinále, na úkor pozdějšího vítěze turnaje U 17. Všechna mužstva zde odehrála výborné utkání.

Na slavnostním vyhodnocení turnaje jsme byli pozváni na další turnaj družstev, která se umístila na  předních místech nebo za cenu Fair–play.

Státy které jsou pořadateli turnajů jsou: Anglie, Dánsko, Belgie. Zda se zúčastníme zatím není rozhodnuto, záleží na píli kluků v trénincích, zápasech a též ve škole. Tyto akce pořádá klub pro hráče za odměnu.

K lepší komunikaci nám byla přidělena tlumočnice, což nám moc pomohlo a starala se o družstvo celé dva dny.

Turnaj byl zajištěn na vysoké úrovni a  zápasy měli velmi kvalitní úroveň. K čemu hodně pomohli též rozhodčí, zápasy řídili kvalitně a Fér. Nejvíce se dařilo střelecky Danielu Wallefelzovi v ml. žácích, který vstřelil 5 branek.

Počasí bylo krásné, kluci si též mohli koupit různé sportovní vybavení od firem LEGEA, ADIDAS, PUMA za  velmi nízké ceny. Na tomto turnaji jsme získali hodně zkušeností a většina států si chválili chování, vystupování a herní projev kluků. Klub z Francie Maurepas dokonce má zájem o  spolupráci klubů. ASM Maurepas Fr. – FK Nepomuk.

Též chci poděkovat sponzorům a hlavně Městskému úřadu Nepomuk za pomoc s uhrazením dopravy, pekárně Dvorec, klubu FK Nepomuk, realizačnímu týmu, rodičům žáků a  řidičům autobusu.